KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13824245
nr 1382 4245
Jurgen von Konow
(1915-1959), Sverige
Oljemålning, Jurgen von Konow (1915-1959), Sverige, Signerad, "Motiv från Söndrum". Olja på pannå, 32x40cm, yttermått inklusive ram: 51x59cm
Jurgen von Konow, svensk målare och grafiker född 1915, död 1959.
Utrop:
800 kr
Såld:
250 kr
måndag 1 mars 2021
kl 19:16:23
200 kr
Jurgen von Konow
Läs mer om Jurgen von Konow